Szabó -Máriás Sára és Weinhardt Virág az U25 Nagydij dobogóján

Hírek

A Szilvásvárad Masters szombati napjának záró versenyszáma az U25 korosztály részére kiírt nagydíj volt a La Contessa díjáért. A rajthoz állt párosok közül öten tudták hiba nélkül teljesíteni az alappályát, közülük négyen a hazai színeket képviselték. Az izgalmas összevetést követően szlovák győzelem született, Michaela Jeskova volt a leggyorsabb 36,18 százados időeredménnyel teljesítve a pályát. Második helyen a DEAC Sportklub versenyzője, Szabó-Máriás Sára végzett, aki Medáll nevű lovával minden nap hibátlanul, és minden nap a helyezettek között zárta a kategóriát. Harmadik helyen Weinhardt Virág és London’s Chagana végzett, ifi válogatott lovasaink, ifj. Szuhai Gyula és Ferencz Dalma Mercédesz előtt.

Az ifjúsági lovasok 130 centiméteres nagydíja mindössze két fős összevetést hozott, ahol a szlovák Kirsten Katarina Packova nagyon szoros versenyben legyőzte a bulgár, Avrora Chernevat. Az Autós Nagykoalíció díjában leggyorsabb négy hibapontos eredménnyel Bódai Hanna végzett a harmadik helyen Quintanoval, a Prosper Lovasklub versenyzője, Tavasi Eszter előtt. Ötödik helyen Bódai Hanna másik lovával, hatodikon pedig Magyar Balázs zárta a nagydíjat.

A Scudeira Sonnevend fiatal lovak részére kiírt döntőjében negyven 6 illetve 7 éves ló vett részt a 125-135 centiméteres pályán. Ebben az erős mezőnyben hazai lovak és lovasok remekül helyt álltak, ráadásul Burucs Barna jóvoltából fel is csendült a magyar himnusz. A Németországban tevékenykedő lovas a 6 éves Cougar Z-et lovagolta. Második helyen a korosztályának egyik legjobb hazai tenyésztésű lova, Queen Of Zuccero végzett, aki a fedeles döntő megnyerése után tovább halmozza sikereit Kovács Henrivel a nyergében. A kanca tulajdonosa Tóth Péter, tenyésztője pedig Makay Tamás. Harmadik helyen Kannandillo és Angelos Touloupis, megelőzve Quantum Leap-et és Ramzy Al-Duhamit, a szaúd-arábiai díjugrató párost. Ötödik helyen Szép Krisztián és Vivant Van De Boss, hatodikon pedig Magyar Balázs és Miss Mary Soames F.

A 140 centiméteres Gold Tourban Kovács Henri győzedelmeskedett saját tenyésztésű lovával, Tambourinoval, ifj. Szabó Gábor és Chacrinue előtt. A helyezettek között végzett még ifj. Szuhai Gyula Cornettel. A Silver Tour görög győzelemmel zárult, a verseny során már ötödik dobogós helyezését begyűjtő Angelo Touloupis végzett az élen, Krucsó Szabolcs előtt. Negyedik helyen Kárándi Imre, ötödiken Szuhai Rodrigo, hatodikon pedig Búza Krisztián ért célba.

Az este folyamán a rendezők showműsorral is készültek, ahol nagy közönség sikert hozott a villanyfényben rendezett ride+drive (lovagolj + hajts), ahol a két hete kettesfogathajtó magyar bajnoki címet nyerő Dani Marcell és a két hete Európa bajnoki negyedik helyet szerző Szuhai Rodrigo párosa volt a Nyerő!