Élete első 150 cm-es Gp-jét nyerte Dömse Tamás Halason

Hírek

Napos, erősen szeles idő fogadta az Országos Minősítő Díjugrató Lovasverseny és Grand Prix I. Fordulójának zárónapján a lovasokat. Vasárnap négy GP döntőt rendeztek és összesen 102 start történt. A május 2-i események abszolút hősének Dömse Tamás bizonyult, aki élete első 150 cm-es Grand-Prix-jét nyerte 20 évesen Kiskunhalason.

Hét versenyszámot rendeztek, négy GP végjátékkal a Hirling József Lovasparkban. Az akadályok magassága és a pályák nehézsége vasárnap is komoly feladat elé állították a lovasokat, akik nagy kedvvel, szép teljesítményekkel örvendeztették meg a zártkapus verseny szakmai közönségét.

A legrangosabb versenyszámban, a 150 cm-es Grand Prix körben 25 lovas startolt és két hibátlan eredmény született. Mráz Tamás (GIVANO), aki a négy nap során kiváló formát mutatott és egy fiatal lovas, Dömse Tamás (CONQUISTADOR) döntötte el a ráadásban Kiskunhalas Város Nagydíjának sorsát. Mráz Tamás lovagolta elsőként az összevetést. Gyors tempót, okos rövidítéseket mutatott be, de egy verőhiba becsúszott. Dömse Tamás egy nyugodt dinamikájú kört vitt véghez, amely hibátlan teljesítményt hozott a sásdi fiatalembernek és a GP győzelmet.

Dömse Tamásnak a nagydíjat Fülöp Róbert, Kiskunhalas polgármestere adta át. A győztes lovas az eredményhirdetést követően a következőt nyilatkozta. „Nem számítottam győzelemre. Második éve vagyok a fiatal lovas kategóriában és mivel nemzetközi szinten 150-es pályákat építenek a kategóriában, úgy döntöttem, hogy Halason a GP-ben megyek. Ez volt életem első 150 cm-es GP pályája, szóval hatványozott az örömöm” – mondta a fiatal Grand Prix győztes.

Juhász Tibor zsűri tag és a szakág elnökségi tagja az mondta, hogy egy nagyon nyugodt, jól szervezett versenyt rendezett a Hirling Lovaspark szervező csapata. Biztonsági okokból a szövetség határozott szándéka volt a zártkapus rendezés, ami nem tette lehetővé nézők belépését, de ezt online közvetítéssel orvosolta a lovaspark az érdeklődők számára. Juhász Tibor azt reméli, hogy a következő, Pünkösdkor rendezendő halasi versenyen már közönség előtt lovagolhatnak a sportolók.