Biztonságos, jó hangulatú szezonnyitó a Hirling Lovasparkban

Hírek

Négynapos versenysorozattal indult az idei díjugrató szabadtéri szezon Kiskunhalason. Különleges járványügyi szabályok mellett, több mint 600 startot regisztráltak a Hirling József Lovaspark versenyirodájában az elmúlt hétvégén. Csütörtökön regionális megméretés történt, péntektől pedig az országos minősítők zajlottak.

A szigorú járványügyi korlátozások betartására külön biztonsági csapatot alkalmaztak a Halasi Szabadidő Központ Nonprofit Kft. szervezői – tudtuk meg Juhász Tibortól, a társaság ügyvezetőjétől. A rendező hozzátette, hogy a közönség nélküli rendezvényen fegyelmezetten viselkedtek a sportolók és a hivatalos kísérők.

Az áprilisi szeszélyes időjárás megmutatta változatos arcát a Hirling Lovasparkban. A csütörtökön kezdődött regionális versenyszámok kora reggeli fázisában, előfordult, hogy jéghártyás lett a filces pálya itt-ott. Mindennel együtt eredményes, jó hangulatú versenyen van túl a lovaspark, számos helyi sikerrel. Az országos minősítő versenyen a felkészülés, a befektetett munka többeknél kiemelkedő eredményességet hozott.

Pénteki eredmények:

A 100 cm-es kezdő lovas stílus versenyszámot Czékus Zorka (Kisteleki Lovas Egyesület) COFFEE nevű lovával nyerte meg. Ugyancsak 100 cm-en, de nyitott, ideális időre következő versenyszámot a hazai lovas, Karádi Ármin (Határőr Dózsa SE) VINCENT VON BOY nyergében hozta első helyen. A 110 cm-es ifjúsági, lovas stílus versenyben, a Sugo-Horse Park LE sportolója, Bencses Réka, CARINA-val győzedelmeskedett.

Következett a 110 cm 5 éves lovak stílus versenye, ahol Buza Patrik Zoltán (Krucsó Lovasklub) FOR CORNETTINA-ZS-vel nyert a hazaiak kedvence, Fazekas István (Határőr Dózsa SE) előtt, aki MAXIMUS-t hozta be a második helyre, de a harmadik is dózsás lovas lett, Nagy Sándor VAKACHUKA-val. A következő kört, a 110 cm-es, nyitott időre történt számot, Klinka Katalin (Nagytarcsa SE) ZORBA nyergében nyerte meg.

Az akadály magasságok emelkedtek és a 120 cm-es 6 éves lovak versenyét 1. helyen Zajzon András (Algyői Sportkör) BOGNÁR JENTORINO-DIARA-val hozta győztesként. Szintén 120 cm-en, de nyitott, időre történt kör jött, amelyben Busi Sándor (Equest-Sport LC) EQUEST STELLA-val győzedelmeskedett. A 125 cm-es nyitott, kétfázisos, megszakítás nélkül számot Kiss Lizanna (Mórahalmi LSE) nyerte meg CLOÉ-val. A körben a hazai Nagy Sándor (Határőr Dózsa SE) lett a második E-INCEPTION-nal. A nap legmagasabb számában, a 130 cm nyitott, időre történt körben Krucsó Szabolcs, (Krucsó Lovasklub) CHIPPENDALE nyergében győzött. A fiatal lovasoknál a szintén Krucsó Lovasklub-ban sportoló Mészáros Marcell, COMEDY STAR-ral nyert.

Szombati eredmények:

A nap első versenyszámát 100 cm-en, nyitott kategóriában, ideális időre rendezték, amit Czékus Hanna, (Kisteleki Lovas Egyesület) VAMETTA STORM-mal nyert. Mögötte két halasi lovas végzett. A 2. helyen zárt Tuska Péter (Határőr Dózsa SE) RIZIKÓ, a 3. helyen Szőke Viktor (Kiskunhalasi Lovasbandérium) TARENTO BI, végzett. A 105 cm-es, nyitott, időre történt kört Bálint Hanga Sára (Ráckeve Városi SE) BALOU CHIN CHIN K-val hozta első helyen. Itt 2. lett Szőke Viktor (Kiskunhalasi Lovasbandérium) és TARENTO BI. Az ifi lovasok stílusversenyében, 110 cm-en Krajner Dóra (Lacházi LKE) CHIARA-val győzött.

Az 5 éves lovaknál (110 cm lovak stílusversenye) kettős sikert ért el Jármy Vince. A Némethy Bertalan Alapítvány sportolója első lett FOR LEXCIS Z-vel, második JB FEEL THE DIFFERENCE-vel.

A 3. helynek a helyi lovas, Fazekas István, MAXIMUS-szal örülhetett. A 110 cm nyitott, időre rendezett kört Farkas Nóra (Kurca-Menti LE) EMESE-vel nyerte meg. A 120 cm-es 6 éves lovak stílusversenyében Karádi Ármin, (Határőr Dózsa SE) CANDY CRUSH nyergében volt a legjobb. A 120 cm-es nyitott, időre rendezett számot Magyar Balázs (Sion Security Kft.) ALADIN-nal hozta az első helyen.  Szintén nyitott kört rendeztek 125 cm-en időre, amit Szekeres Ágota (Equest-Sport LC) EQUEST BALOU BELLE-vel nyert meg.

A nap egyik legnehezebb körében, a 130 cm-es nyitott, időre rendezett számban Krucsó Szabolcs, (Krucsó Lovasklub) CHIPPENDALE-lel nyert, a 2. Réti Dávid (Equitania LC) NICON és a 3. Weinhardt Virág (Kiskunhalasi LTSE), EQUEST CHA- CHA előtt. Következett a 135 cm-es, a napi utolsó és a legrangosabb kör, ahol ismét Krucsó Szabolcs és CHIPPENDALE voltak a legjobbak az öt lovas részvételével történt összevetésben. A számot a fiatal lovasoknál, a klubtárs Mészáros Marcell, COMEDY STAR-ral nyert meg.

Vasárnapi eredmények:

100 cm kezdő lovas stílus versenyszámában Czékus Zorka, (Kisteleki Lovas Egyesület) COFFEE-vel lett első. A 100 cm nyitott, időre rendezett körben 1. lett Bálint Hanga Sára (Ráckeve Városi SE) BALOU CHIN CHIN K-val. A 110 cm ifjúsági, lovasok stílusversenyét Bodnár Annabell (Némethy Bertalan Alapítvány) AIDA-val (PÓNI) nyerte meg.

110 cm 5 éves lovak stílusversenye versenyszámban megismétlődött a szombati eredmény. 1. Jármy Vince, FOR LEXCIS Z, Némethy Bertalan Alapítvány, 2. Jármy Vince, JB FEEL THE DIFFERENCE, Némethy Bertalan Alapítvány, 3. Fazekas István, MAXIMUS, Határőr Dózsa SE.

A 115 cm nyitott, időre tartott számban Szöllősi Hajnal (Ráckeve Városi SE) győzött GINA VAN LANGE WEEREN-nel.

A 120 cm-es 6 éves lovak stílus versenyét Papp Péter (Völgység Lovas Egyesület) nyerte meg FREDERIC-kel. A már korábban is több jó eredményt elért helyi lovas, Karádi Ármin (Határőr Dózsa SE) CANDY CRUSH-sal 2. lett a körben.

A nap és a három napos minősítő legrangosabb számát 140 cm-en időre, egyszeri összevetéssel rendezték meg. Öten kerültek a fináléba. Az alábbiakban az összevetés első három helyezett eredményei:

1. Krucsó Szabolcs, ARANYKAPU CON LORDAN, Krucsó Lovasklub 0 hp 33,26
  2. Füzér Flóra, CHIARA, Kiskunhalasi LTSE 0 hp, 33,40
  3. Krucsó Szabolcs, ACCOTON PS, Krucsó Lovasklub 0 hp 33,74

A 135 cm-es nyitott kört időre, egyszeri összevetéssel tartották meg. Négyen vetettek össze, az eredmények: