Összevetésekben döntőztek a championok

Hírek

Hét döntőt láthatott a kiskunhalasi közönség a 2021. évi Díjugrató Championatus I. Fordulójának utolsó napján. Vasárnap minden kategóriában akadálymagasságot emeltek és összesen 175 start történt, közben két nyitott számban is versenghettek a lovasok. Jó hangulatú, népes mezőnyt hozó, sportszerű díjugrató eseményt rendezett a Kiskunhalasi Lovasbandérium SE.

Három napon át küzdöttek egymással a hazai díjugrató sport chmapionjelöltjei Kiskunhalason az első fordulóban. Az erőviszonyok jellemzően az elődöntők során körvonalazódtak, természetesen változtak a helyezések a sorozat alatt. A Kiskunhalasi Lovasbandérium szervezői elégedetten nyugtázhatták, hogy sportszerű, kulturált hátteret biztosítottak az egyik legnépszerűbb versenyzési formának. A felnőttek kivételével összevetésekben dőltek el a helyezések.

Bodnár Annabell és FOR THE MOMENT a gát felett (fotó Katusné Gudmon Kata)

Az utánpótlás kategória köreiben Szabó-Máriás Sára mindhárom nap során a dobogósok között végzett, kétszer az első helyen, a döntőben is. A GSH Team lovasa örömmel osztotta meg élményeit. „Szeretek Halason versenyezni. Bár nagy nyomás volt rajtam az összevetésben utolsó indulóként, de próbáltam higgadt maradni. A lovam Cantus Clay kis vágtájú, tehát ezek az összevetésben lévő hosszú távolságok nem kedveztek, de ezt szűk fordulókkal próbáltam ellensúlyozni. Sikerült és nagy öröm volt itt versenyezni.”

Gubicza Dorottya és QUINT VAN DE GROENHEUVEL (fotó Katusné Gudmon Kata)

A felnőtteknél nem került sor egyedül összevetésre. A győztes, Réti Dávid (címképen) kiegyensúlyozottan versenyzett a halasi sorozaton. Az első nap harmadik, a másodikon az ezüstös helyen végeztek Nicon-nal, vasárnap a döntőben pedig győztek az alappályával. „Szeretem Halast. Gyerekkoromban édesapámmal, nézőként csodáltam az akkori nagyokat. Négy éves felkészülésbe került a kezdetkor, hogy idejussak. Sok verseny, korosztályos és felnőtt bajnokságok kötnek Halashoz, sok élménnyel, sikerekkel. Én haza járok a Hirling Lovasparkba. Az első nap kis gondot okozott a fű, de aztán az ügyeletes kovácscsal a megfelelő sarkalás után rendben ment minden. A vizes akadályt először ugrottuk itt, de már a melegítéskor éreztem, hogy nem lesz vele gond. Egy hibapont az időtúllépés miatt történt. Tisztában voltam vele, hogy elég a hibátlan lovaglás, belefért a lassúbb tempó – mondta a felnőtt döntő győztese.