Karádi dupla duplázott a halasi minősítőn

Hírek

Sportszerű Országos Minősítő Díjugrató Versenyen vannak túl a Hirling József Lovaspark szerevezői.
Számokban a három nap során 352 start történt a 36 versenyszámban. A lovasok füvön és filces
pályán is próbára tették tudásukat. Az ország számos pontjáról érkezett lovasok között a helyiek nem
lehetnek elégedetlenek, mert több győzelmet és érmes helyezéseket értek halasi lovasok. Karádi
Ármin mindkét ló korosztályban győzni tudott szombaton és vasárnap is.
Kunné Fekete Alexandra, a versenybíróság elnöke így foglalta össze a Kiskunhalasi Országos Minősítő
Díjugrató Versenyt. „Egy nyugodt ritmusú, sportszerű országos minősítőn vagyunk túl. Több versenyt
is rendeztek a hétvégén Magyarországon, így családias légkörben folytak a versenyek és örömünkre
szépszámú közönség kísérte figyelemmel az eseményeket. Pénteken a közelgő Championátus miatt a
füvön lehetőséget adtunk a lovasoknak versenyzésre, sokan éltek vele. Szombattól már a filces
pályán mérték össze a tudásukat. Gratulálok minden sportolónak, sportvezetőnek, köszönöm a
munkát a segítőknek!
A harminchat körből kilenc felkészítő versenyszámot tartottak meg, amelyeket rendre a kora délelőtti
időszakban iktattak be a szerevezők. Sok díjugrató élt a felkészítő versenyeken való megméretés
lehetőségével. A számokat jellemzően ideális időre tartották. A továbbiakban pedig ifjúsági, nyitott és
lókorosztályos versenyeket láthatott a közönség.
Kiemelést érdemel az öt és a hat éves lovak versenyében, a helyiek sportolója, Karádi Ármin, aki az öt
éveseknél (Vakachuka) és hat éveseknél (Candy Crush) is duplázni tudott. Szombaton és vasárnap is
győzelemhez segítette lovait a Határőr Dózsa SE kiváló lovasa.

A 125 cm-es nyitott versenyszámban ugyancsak akadt egy duplázó. Szekeres Ágota Equest Balou
Belle nevű lovával pénteken és szombaton is győzni tudott. Vasárnap pedig csak időkülönbséggel lett
második a páros. Az Equest-Sport LC kettőse ott is hibátlanul menetek, azonban a nyertes,
Ábrahám Zsófia (Túrkevei Városi SE) Ciboulet De Gibet nevű lovával gyorsabb volt.

A duplázók közé került még Anducska Tibor, aki az ifjúsági, kétfázisos számban pénteken Astonnal
nyerte a 110 cm-es kört. A Keleti Lovas Központ SE sportolója és Aston vasárnap ismételtek és
az akkor már összevetéssel rendezett körben bizonyították kiválóságukat. Az ötfős finálét
hibátlanul, a leggyorsabban oldották meg.

És végül még egy kettős sikert elért sportolót kell kiemelni. Birkás Luca (Szabadidő Lovasok SE) és
Chokito szombaton az ifi számot és a 105 cm-es nyitott kört is az első helyen hozták. Nem volt
messze a duplázástól Kovácsné Vetró Adrienn sem. A Határőr Dózsa SE lovasa Ravellel pénteken
ezüstös helyet ért el a 105 cm-es, időre rendezett számban, vasárnap pedig győzött a kettős a
hasonló nehézségű pályán.

Vasárnap, a legnehezebb 135 cm-es magasságú, nyitott számban Boda Csenge (Laurence) győzte le a
halasiak válogatott és magyar bajnok lovasát, Fazekas Istvánt, aki két lóval is szerencsét próbált
(Jennifer és Walter), de ezúttal a második és a harmadik hellyel kellett megelégednie. Fazekas
egyébként a szombati 135 cm-es számban jobban ment. Spirittel első helyet, Walterrel az ezüstérmet
szerezték meg. Az utolsó napon azonban Boda Csenge (Szikszai Military LSE) egy nagyon szép, gyors
és győztes pályával lepte meg edzőjét, Szikszai Lajost.

Szikszai Lajos, Csenge edzője erős érzelemkitöréssel fogadta a lovas sikerét. „Persze, hogy örülök a az
első helyezésének, hiszen azért indulunk egy versenyen, hogy győzzünk és ez egy kiváló lovaglással
sikerült Csengének a 135 cm-es magasságú pályán. Ügyesen, haladósan, jól megválasztott íveken
mentek. Laurence nevű, 10 éves sötét pej heréltjével – ami saját tulajdona – összeszokott párost
alkotnak és már több szép siker áll mögöttük. Ez egy újabb, és remélem folytatódik – nyilatkozta a
tréner.”

A vasárnapi utolsó versenyszám abszolút helyi sikerrel ért véget. A kiváló lovastusázó Dr. Tuska Péter
(Határőr Dózsa SE), Rádiháza Junior nyergében győzött a 120 cm-es pályán, a második helyen
klubtársa, Mezei Lívia Bognár Rokkaforgatóval lett az ezüstérmes. A válogatott military lovas, Dr.
Tuska, másik lovával a szombati 110 cm-es nyitott számban Morajlóval gazdagította érmes
helyezéseinek számát, mert bronzérmesek lettek.

A verseny teljes eredménylista ide kattintva érhető el.

Kiskunhalason a következő nagyszabású díjugrató verseny a július 23-a és 25-e között megrendezésre
kerülő Championatus I. forduló és Országos Minősítő Díjugrató Verseny lesz. Az eseményt a Hirling
József Lovaspark füves arénájában rendezik meg.

Szöveg: Kovács Iván

Fotó: Gudmon Kata és Kovács Iván

Last modified: 2021-07-05