A XXXVI. Tenyészverseny második napja- Criss Cross a négyéves lovak győztese

Hírek

Reggel kilenc órakor elkezdődött a XXXVI. Tenyészverseny második napja. A középdöntőket és a 4 éves lovak fináléját követhettük figyelemmel.
Az öt éves lovak kezdtek. Diarado’s Boy x Gina Blue/ Baloubet du Rouet, ez a mai győztes származása. Divino, Faluhelyi Ádámmal 8,1 stílusponttal győzedelmeskedett. Tripla második helyezettünk volt, 8,0 stílusponttal Owen van Herent (QP Castellane x Evita van Herent/ Obourg) és Mráz Tamás, Jay Jay (Emir R x Bashirah/Sydney) ifj. Petrik Bélával, végül de nem utolsó sorban Gucci IC (Calato x Chanel IC/ Calido I) Kovács Henrivel. Kettő ötödik helyezettet díjaztak, 7,9 stílusponttal a versenyről versenyre mindig jobb képet mutató Nanga Parbat (Carthino Z x Rainbown/Lancelot) Técsy Attillával, illetve a Fábiáncsics Horses tulajdonában lévő Messi 4 (Messenger x Conthara Blue/ Conthargos) Faluhelyi Ádámmal a nyergében.
Ezután a hat éves lovak mérkőztek meg egymással, ismét stílusversenyben. Tegnap elsőként (9 stíluspontot kapott), ma utolsóként indult. Fantasztikus 8,8 stíluspontos pályát produkált és ezzel abszolút nyert a legendás Baccara csikója, Tambourino (Tangelo v.d. Zuuthoeve x Baccara/Kemál-36) Kovács Henrivel a nyergében. A tenyésztő pedig nem más, mint Henri édesapja, Kovács Szilveszter. 8,2 ponttal Aranykapu Con Lordan (Con Lapilot x Lesmona/ Lordanos) lett a második Krucsó Szabolccsal. Holtversenyben két 8,1 pontos harmadik helyezés született, Don’t Forget Galante (Malito De Reve x Iris Saint Clar)- ifj.Máté István és Big Bang (Comme II Faut x Call Me/ Diamant de Semilly) Cser Attilával. Az ötödik helyet igaz három ló kapta, de ehhez is 8.0 stíluspont szükségeltetett. Norton Z ( Numero Uno x Alpha V/ Darco)- Török Sándor, Con Chacco ( Conmiro x Bolognia/ Chacco-Blue)- ifj. Lázár Zoltán és Stakkair (Stakkatol x Star Air/ Con Air)- Zárug Gyula.
Az utánpótlás lovaknál ismét a leggyorsabb hibátlan győzhetett a középdöntőben. Ez ma a tegnap második helyezett, a Máriás család által tenyésztett gesztenyepej Medáll (Quirado x Badár/ Merano I- 38) Máriás Sárával volt 73mp-es idővel. Tegnap a hét évesek taroltak a képzeletbeli dobogó három fokán, ma egy nyolc évesnek sikerült beférkőzni, méghozzá a második helyre, Conquistador (Contendros x Chicca Blue/ Chacco-Blue) és Dömse Tamás 73,47 mp-es idővel. Mindössze egy századmásodperccel maradt le tőlük a harmadik helyezett páros, Chiara (Cezaro x Glenn Maire/ Glenn Alme) tulajdonosával, Füzér Flórával. Negyedik lett 73,93 mp-es idővel a Pataki Mihály tulajdonában lévő PM Quintera (Q Breitling x Andorra/ Sable Rose), lovasa Horváth Balázs. 74,02 idővel El Capitan (Carrico x Tamina I/Lancer II) és Técsy Attila lettek az ötödikek. Hatodik helyre pedig Candide (Cartoon x Quanne/ Quantanas) került ifj. Lázár Zoltánnal. 74,53 mp volt az idejük.
A XXXVI. Tenyészverseny első fináléjához érkeztünk a nap folyamán. Ez a négy éves lovaké volt. 32 ló, és stílusverseny visszahívással, a bajnokság helyezései a két nap összesített stíluspontjai alapján, azonos pontszám esetén az I-II-III. helyre visszahívás 6 akadályon (stílus) dönt. Bár ez a korosztály még sportkarrierje legelején jár, mégis borzasztóan izgalmasra sikeredett a döntő. Végül két lovas vetett össze az első helyért, melyből végül Criss-Cross( Cristo 5 x Achillea/ Acord II)- Bujtor Roland párosa szerezték meg a végső győzelmet. Roland pedig ezzel duplázott, hiszen tavaly is ő nyert a négy éves kategóriában lovával. Második lett Kahuna (Etoulon VDL x Unique/Calato) tulajdonosával Fekete Györggyel. Harmadik helyezett Chocolate Brown (Chacco-Blue II x Szikrázó I Bajadér/ Szikrázó-3)- Krucsó Szabolcs. Borgia került a negyedik helyre (Big Star x Santuria/ Sandro Boy) ifj. Szabó Gáborral. A hortobágyi Mátai Ménes által tenyésztett és annak tulajdonában lévő Liliom (Carpaccio x Fiorella/ Leonce) Szladek Mátéval a nyergében az ötödik helyet szerezte meg. Nobel (Nabab de reve x Cassita PJ/ Cassus) Szentirmai Péterrel pedig a hatodik lett. Nobel tenyésztője és tulajdonosa Dr. Reményik Andrea.
A holnapi nap a döntők napja, kiderül, kik lesznek lesz a három korosztály bajnokai.